Národní závody ČHSO ve sjezdovém lyžování a snowboardingu Horní Malá Úpa – Pomezní Boudy

V pondělí 18. března vyrazilo 5 sportovců a 2 trenérky na Národní závody ČHSO ve sjezdovém lyžování a snowboardingu do Horní Malé Úpy. Závody byly kvalifikační na Světové hry SO v Turíně, které uskuteční v březnu 2025. Sněhové podmínky byly již od začátku března velmi nejisté, a tak se všichni na místo určení vydali s velkými obavami. Středisko SKIMU ukončilo svůj provoz již v sobotu 16. března. Velký dík provozovateli střediska i organizátorům závodů za to, že na části zasněžené sjezdovky se závody mohly uskutečnit. Závodníci se snažili ze všech sil, aby v kvalifikacích a finálových závodech uspěli co nejlépe. Všichni si odvezli nějakou medaili a ti nejlepší ve svých kategoriích šli do losování na Světové hry. Za náš DD na hry v Turíně postoupila z 1. místa Karolína ve slalomu a obřím slalomu na snowboardu. Ostatní sportovci, kteří byli začátečníky, se do losování nedostali, neboť na začátečníky v letošním roce nebyly nominační kvóty.

Medaile: Tadeáš – 2x 7. místo, Adam – 1. a 4. místo, Martina – 1. a 4. místo, Karolína 2x 1. místo, Honza – 2x 1. místo. Všichni si pobyt na „Pomezkách“ velmi užili, i počasí bylo za odměnu – 3 dny sluníčko a sníh na závodění jako bonus.